Kapat

Yıllara Göre Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Yıllara Göre Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Yıllara Göre Öğretmen Maaşları

Öğretmenler geleceğin mimarlarıdır. Çünkü baktığımızda Einstein, Edison, Newton gibi büyük ve topluma faydalı insanları yetiştirebilecek potansiyele sahiptirler. Bir öğretmenin en mutlu anı ise öğrencisinin iyi yerlere gelebildiğini görmektir.

İyi Öğretmen Nasıl Olmalıdır?

Mesleğini iyi yapan kişiler toplum tarafından sevilip, sayılmaktadır. Bu her meslekte geçerlidir. Fakat öğretmenlikte ince detaylar mevcuttur. Çünkü ağaç yaşken eğilir. Öğrencinin ailesinden ve öğretmenlerinden gördükleri onun geleceğinin temellerini oluşturmaktadır. Bu bağlamda konuya bakıldığında iyi bir öğretmen olmak için öğrencilere sevgili, içten, samimi, saygılı olmak gerekir.

Sorumluluklarının bilincinde olarak öğrencilerini ona göre yetiştirmelidir. Yeri geldiğinde anne, baba yeri geldiğinde abi, abla olabilmelidir. Ödülü ve cezayı yerinde kullanan, soru sormaktan korkulmayan, öğrencilerin ufkunu açan, sabırlı, anlayışlı olmalıdır. Ve bunlara ek olarak derste telefonla uğraşmayan, dürüst, güvenilir, vatansever, uyumlu kişiler olmalıdırlar. Bu mesleği yaptığı için iyi ki diyebilmelidir.

Öğretmenlerin Maaşları Ne Kadardır?

Her emeğin bir karşılığı olduğu gibi öğretmenlik mesleğinin de bir ücreti bulunmaktadır. Yıllara göre öğretmen maaşları incelendiğinde 2012 yılında  maaşların 1800 TL olduğu görülmektedir. Bu maaş 2013 yılında artış göstererek 2000 TL olmuştur. Artış 2014 yılında da kendini göstererek maaşlar 2200 TL olmuştur. 2016 yılına kadar maaş artışları 200 TL olarak görülmektedir. 2017 yılında 2850 TL’ ye yükselerek maaşlarda 250 TL artış olmuştur. Günümüzde ise maaşlar yaklaşık 3290 TL civarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir