Yeni Sözleşmeli Öğretmen Atama Başvuruları

7
Yeni Sözleşmeli Öğretmen Atama Başvuruları

Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları

Sözleşmeli öğretmen başvuru talebine göre vatandaşlara yapılan açıklamalarda 2018 yılında 25 bin yeni öğretmen ataması olacaktır. 100 günlük plana göre atamanın 25 bin sözleşmeli öğretmen detaylarında şunlar açıklanmıştır.

25 bin sözleşmeli öğretmen alımı

Kamuoyunda açıklanan 100 günlük eylem planlarında konunun başlıkları Millî Eğitim Bakanlığı ile ilgilidir. Sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı açıklandı. Açıklamanın ardından atama bekleyen öğretmen adayları umutlandırdı.  Tüm okullarda tam gün eğitim ve öğretim görecek olan öğrencilerin sayısının yüzde oranı 69’dan %73’e çıkarılmıştır.

Ülkenin tümünde 25 bin sözleşmeli öğretmen atamaktayız. Öğretime daha fazla önem vermek ve güvenli bir hale getirmek için 800 eğitim kurumu ve kenti güvenlik sistemleri ile işler hale getiriyoruz. 100 günlük eylemin plan çerçevesi içinde 25 bin alımın yapılacağı açıklaması sağlanmıştır. Fakat ne zaman alınacağı ile ilgili bir bilgiye varılmamıştır.

Sözleşmeli öğretmenlik detaylarında

Millî Eğitim Bakanlığı yerine getireceği çalışma sistemlerinin bir parçası olmuştur. Sözleşmeli öğretmen devlet kadrolarında özel sektörler mantığı ile kontrol altına alınarak çalışıp kadroyu daha dinç, dinamik ve aktif hale getirmeyi amaçlamış ve sistemde bulunan öğretmen adaylarının sözleşmeli olmaları gerekmektedir.

Ayrıca performans puanlarının yüksek tutulması için daha fazla çalışmak, emek vermek zorunda kalacaklardır. Her türlü sıkıntıyı sözleşmeli öğretmenlere tanınan haklardır. Özlük hakkı adı verilen kadrolu öğretmenlerin sahip oldukları ve atama yerinde istemeleridir.