Kapat

Sınıf Öğretmenliği Maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Sınıf Öğretmenliği Maaşları ne kadar?
Sınıf Öğretmenliği Maaşları ne kadar?

İlkokul sınıf öğretmenliği

Sınıf öğretmenleri ilkokul 4. Sınıfa kadar öğrencilerini okutan ve onlara eğitim veren öğretmenlerdir. Bunun için 1. Sınıftan 4. Sınıfa kadar onlara eğitim verecek şekilde üniversite eğitimi alırlar. Sınıf öğretmenliği yapmak isteyenlerin buna göre eğitim almaları gerekir. Bunun için belirlenen süre boyunca üniversite eğitimlerini alarak mezun olurlar.

Sınıf öğretmenliği için eğitimini tamamlayanlar diplomalarını alarak bu şekilde ilkokul da eğitim vermeye başlayabilirler. Atanan öğretmenler ilkokul 1. Sınıftan aldıkları öğrencileri ile 4. Sınıfa kadar her türlü ders konusunda eğiterek bu şekilde eğitimleri doğru ve yeterli seviyede almalarını sağlarlar. Bunun için verilen her ders konusu hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları gerekir.

Sınıf öğretmenliği yapmak isteyenler bunun için girdikleri sınavdan yeterli puanı aldıktan sonra tercihlerini yaparak okul tercihlerine göre kabul edildikleri okullara kayıtlarını yaptırabilirler. Kayıt işlemleri yapıldıktan sonra eğitim süresi boyunca her ders konusu hakkında bilgi alınarak bu şekilde yeterli düzeyde öğrencilerin eğitimlerinin verilmesi için öğretmenlik yapacak olan kişiler bu konuda eğitilmiş olunur.

Sınıf Öğretmenliği Maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)