Kapat

Öğretmen Atamaları Hakkındaki Bilgiler

Anasayfa
Atama Haberleri Öğretmen Atamaları Hakkındaki Bilgiler

Öğretmen Atamaları Hakkındaki Bilgiler

Öğretmen atamaları nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmen olarak başvurular halen devam etmektedir.  25 bine yakın atama ile kontenjanlar milli Eğitim bakanlığına ön başvuruları mart ayında başlatılmıştır.  Sözlü sınavı nisan ve mayıs aylarında yapılmaktadır. Öğretmen başvurularının yapılması internet sitesi üzerinde bulunan adreslerde verilmiştir. Başarılı olanlar 15 Nisan ve mayıs aylarında gerçekleştireceklerdir.

Sözleşmeli olan öğretmenlik başvuruları nasıl yapılmalıdır?

2 Nisan’dan sonra ön başvurular alınmaya başlanılıp sözleşmeli öğretmenlik sınav merkezleri tercih sıralamaları 9 Nisan’da yapılmaktadır.  Öğretmen atamaları nasıl yapılır? sorusuna adayların yayımlanan duyurularda sözlü sınav merkezlerinde listeler halinde sınav merkezlerine en az beş tercih yapılabilmektedir. Tercihlerde sınav merkezlerinden birine yerleşemeyenler, sınav merkezlerinden belirlenecek olan sınav merkezine sözlü sınavına alınacaklar.

Sözlü sınavından 60 puan alabilen tercih sırasında yer alacak mı?

Sözlü sınavında adayların konuyu anlama ve özetleme, ifade etme yeteneğine ve kendini ifade etme gücünü sahiptirler. Ayrıca topluluk önünde temsil yeteneğinin olmaması, eğitimci niteliğinin iletişim becerilerini, öz güveni ile ikna kabiliyetinin, bilimsel gelişmelerin açıklığını, her yönüyle değerlendirilecek.

Öğretmen atamaları nasıl yapılır? Sözlü sınavında sonuç olarak 60 ve daha fazlası üzerinde olan puanların alanları daha başarılı sayılıp sözleşmelerin öğretmenlik atanmaları üzerinde tercih etme hakları verilmektedir.  En fazla eğitim alacakların sözlü sınavlarında 60 üzerinde puan alan adayların, eğitim kurumlarında elektronik ortamlarda tercihlerini yapabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir