Kapat

Müzik Öğretmeni maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Müzik Öğretmeni maaşları ne kadar?

Müzik Öğretmenliği

Üniversitelerde müzik öğretmenliği eğitimi alınan bölümdür. Müzik öğretmenliği bölümü 4 yıllıktır ve okul bitirildikten sonra özel okullar ve devlet okullarında öğretmenlik yapılabilmektedir. Müzik öğretmenliği okuyan kişilerin mezun olduktan sonra iş yaşamlarında başarı sağlamaları için öncelikle müziği, bir alet çalmayı ve eğitimi sevmeleri gereklidir.  Müzik öğretmenliği için diğer gerekli bilgi, beceri, tutum ve davranışlar okul aracılığıyla sağlanmaktadır.

Müzik öğretmenliği bölümü mezunları ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak hizmet sunmaktadırlar. Uygulanacak müzik dersleri mevzuatı MEB tarafından onaylanmaktadır.  Müzik öğretmeni, MEB tarafından belirlenen program çerçevesinde öğrencilerin düzeyine uygun bir çalışma planı hazırlar. Ders saatlerinde verilen planı uygulayarak öğrencilere genel müzik kuralları, notaları, seslerin yapısını, müzik aletlerini vs. öğretir.

Müzik öğretmeni tüm öğrencileri için başarıyı artırıcı bazı önlemler alır, müzik genel yapısıyla ilgili yeteneklerinin gelişimini izler. Müzik öğretmeni alanı ile ilgili meydana gelen gelişmeleri izler ve bunların eğitim programlarına yansıtılması için önerilerde bulunur.  Öğrencileri gelecekte hayat boyu karşılarına çıkacak olan müzik için bilgi sahibi yapar.

Müzik Öğretmeni maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)