Kapat

Matematik Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Matematik Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Matematik Öğretmenliği

Üniversitelerde matematik öğretmenliği eğitimi alınan bölümdür. Matematik öğretmenliği bölümü 4 yıllıktır ve okul bitirildikten sonra özel okullar, dershaneler ve devlet okullarında öğretmenlik yapılabilmektedir. Matematik öğretmenliği okuyan kişilerin mezun olduktan sonra iş yaşamlarında başarı sağlamaları için öncelikle matematiği, sayıları, sorun çözmeyi ve eğitimi sevmeleri gereklidir.  Matematik öğretmenliği için diğer gerekli bilgi, beceri, tutum ve davranışlar okul aracılığıyla sağlanmaktadır.

Matematik öğretmenliği bölümü mezunları ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak hizmet sunmaktadırlar. Okullarda uygulanacak matematik dersleri mevzuatı MEB tarafından onaylanmaktadır.  Matematik öğretmenliği ile öğretmen, MEB tarafından belirlenen program çerçevesinde öğrencilerin düzeyine uygun bir çalışma planı hazırlar. Ders saatlerinde verilen planı uygulayarak öğrencilere genel matematik kuralları, sayıları anlama, problem çözme, grafik okuma gibi bilgi ve beceriler kazandırır.

Matematik öğretmeni tüm öğrencileri için başarıyı artırıcı önlemler alır, matematiğin genel yapısıyla ilgili gelişimlerini izler. Matematik öğretmeni alanı ile ilgili oluşan gelişmelerin eğitim programlarına yansıtılması için önerilerde bulunur.  Öğrencileri gelecekte hayat boyu tüm sınavlarda karşılarına çıkacak olan matematik için hazırlar.

Matematik Öğretmeni Maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)