Kapat

İngilizce Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları İngilizce Öğretmeni Maaşları ne kadar?

İngilizce Öğretmenliği

İngilizce öğretmenliği, üniversiteye hazırlık sürecinde olan öğrenciler tarafından oldukça sık tercih edilen ve atamasının diğer öğretmenlik bölümlerine göre daha rahat olduğu bir bölümdür.Lys ve Ygs sınavlarında gereken puanı kazanmış ve YDS dil sınavında İngilizce becerilerini kanıtlamış;  üniversite bitirdikten sonra yeterli Kpss puanını kazanan İngilizce öğretmenleri Meb’e bağlı okullarda, özel okul ya da dershanelerde mesleklerini icra edebilecekleri gibi özel ders vererek de kendilerini geliştirebilirler.

Kimler İngilizce Öğretmeni olabilir?

İngilizce öğretmenlerinin yabancı dile ilgi duyan, farklı kültürleri tanımayı seven ve sözel iletişim becerileri oldukça gelişmiş kişiler olması gerekmektedir. İngilizce öğretmenliği eğitimi alan bireyler, 4 yıllık eğitim süreçleri boyunca, gramer, fonetik, çeviri, yabancı dil edebiyatı vb. dersler görmekte ve İngilizce öğrenme becerilerini okuma, yazma, konuşma ve dinleme alanlarında geliştirmek zorundadır. Belleği ve kelime haznesi gelişmiş İngilizce öğretmenleri, İngilizce dilini öğrencilere sevdirerek öğretmek ve bunu gerçekleştirirken uygun bir eğitim planı hazırlamak ile yükümlüdür.

İngilizceyi en iyi şekilde öğrencilerine öğretebilmek için işitsel ve görsel materyallerden yararlanan İngilizce öğretmenleri, disiplinli ve sabırlı kişiler olmalı ve öğrencilerin dil ile ilgili sorunlarında onlara destek çıkmalıdır. İngilizce öğretmenliği aynı zamanda Meb’e bağlı olmayan birçok yabancı dil kurumunda da icra edilebilir.

İngilizce Öğretmeni Maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)