Kapat

Fen Bilgisi Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Fen Bilgisi Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Fen Bilgisi Öğretmenliği

Fen bilgisi, ülkemizde iyi bir üniversite de eğitim alabilmek için, üniversite sınavlarında çözülmesi gereken soruların başında gelir. Fen bilimleri, kendi içerisinde, fizik, kimya, biyoloji gibi pozitif bilimlerin ana konularını içermektedir. İlköğretim ve lise öğrencilerine, pozitif bilimler hakkında Fen Bilgisi Öğretmenleri tarafından temel bilgiler verilmektedir.

Fen bilimlerinin ana başlıklarından olan fizik kendi içinde yerçekimi, basınç, elektrik, madde ve özellikleri gibi birçok bilim dalını içermektedir. Kimya, maddenin yapısını incelemektedir buda kendi içinde biyokimya, organik kimya, reaksiyon tipleri, kimyasal tepkimeler, karışımlar gibi konuları içermektedir. Biyoloji, DNA, enzimler, proteinler gibi oldukça çeşitli konular içermektedir.

Bu alanda eğitim verecek öğretmenlerin ciddi eğitimden geçmiş olması gerekmektedir. Çünkü pozitif bilimler ülkemizdeki sınav sistemi nedeni ile gençlerimizin hayatının, eğitim ve buna bağlı olarak mesleki alanına yön vermektedir. Bu neden ile Fen Bilgisi Öğretmenliği eğitimi alacak olanların, sayısal düşünebilme, ayrıntıları görebilme, gözlemci, bilgi ve becerisini aktarabilme gibi bir takım eğitimsel yeteneklere sahip olmaları gerekmektedir.

Ayrıca Fen Bilgisi Öğretmeni olacakların iyi gözlemleme yapabilmesi ve araştırmacı olmaları mesleki açıdan önemlidir. Bu özellikleri taşıyanlar 4 yıllık fakültelerin öğretmenlik bölümlerinde Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünden eğitim almaları gerekmektedir.

Fen Bilgisi Öğretmeni Maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)