Kapat

Din Kültürü Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Din Kültürü Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Din Kültürü Ve Ahlak Bil. Öğretmenliği

Üniversitelerde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği eğitimi alınan bölümdür. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümü 4 yıllıktır ve okul bitirildikten sonra özel okullar ve devlet okullarında öğretmenlik yapılabilmektedir. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği okuyan kişilerin mezun olduktan sonra iş yaşamlarında başarı sağlamaları için öncelikle dini konuları ve eğitimi sevmeleri gereklidir. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için diğer gerekli bilgi, beceri, tutum ve davranışlar okul aracılığıyla sağlanmaktadır.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümünü bitiren mezunlar, ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak hizmet sunmaktadırlar.  Okullarda uygulanacak din kültürü ve ahlak bilgisi mevzuatı MEB tarafından onaylanmaktadır.  Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği ile öğretmen belirlenen program çerçevesinde öğrencilerin düzeyine uygun bir çalışma planı hazırlar. Ders saatlerinde verilen planı uygulayarak öğrencilere genel din kuralları hakkında bilgi ve beceri kazandırır.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni tüm öğrencileri için başarıyı artırıcı önlemler alır, dinlerin yapısıyla gelişimlerini izler. Diğer dinler için hoşgörü kazanmasını sağlar.  Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni alanındaki gelişmeleri izler, eğitim programlarına da yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunur.

Din Kültürü Ve Ahlak Bil. Öğretmenliği Maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

“Din Kültürü Öğretmeni Maaşları ne kadar?” üzerine 1 yorum

  1. rıdvan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir