Kapat

Coğrafya Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Coğrafya Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Coğrafya Öğretmenlerinde bulunması gereken nitelikler

Coğrafya öğretmenleri, Milli Eğitime bağlı devlet okullarında ya da özel okul ve dershanelerde, öğrencilerine Türkiye Coğrafyası ve Dünya Coğrafyası alanlarında bilgi ve eğitim veren öğretmen grubuna mensup eğitimcilerdir. Coğrafya öğretmenliği, günümüzde Kpss puanı ile ataması oldukça yüksek olan bölümlerden biri olmasına rağmen, hala birçok üniversiteye hazırlanan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Coğrafya öğretmenlerinin öğrencileri ile anlaşabilmesi için sözlü iletişim becerilerinin yüksek ve yaratıcı, insanlarla iyi ilişkiler yürütebilen, açık havalarda çalışmaya meyilli insanlar olması gerekir. Coğrafya Öğretmenliği yapan eğitimciler, laboratuar ve açık alanlarda çalışmayı seven insanlar olması gerektiği gibi, bu eğitimciler haritaları ve şemaları da kullanmayı bilmelidir. Belli başlı ders konuları içerisinde, Milli Coğrafya, Türkiye Beşeri ya da Ekonomik Coğrafyası, Jeoloji ve Sosyal Bilgiler vb. konular yer alan coğrafya öğretmenliği mesleğini kazanabilmek için üniversiteye hazırlık(YDS) sınavından özellikle sözel alanda iyi bir puan almak gerekmektedir.

Coğrafya öğretmenliği yapan öğretmenler, genel olarak lise ve dengi okullarda eğitim verir. Sadece Coğrafya Bölümü mezunlarının pedagojik formasyon olarak da meslek edinebileceği bu bölüm, araştırmayı ve okumayı seven, üst düzey genel yeteneğe sahip kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Coğrafya Öğretmeni Maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)