Kapat

Beden Eğitimi Öğretmeni nasıl olunur?

Anasayfa
Nasıl Olunur? Beden Eğitimi Öğretmeni nasıl olunur?

Kpss ile ataması oldukça kolay olan bölümlerden biri olan Beden Eğitimi Öğretmenliği, spora ilgi duyan ve sağlıklı yaşamanın ancak sporla mümkün olduğunun bilincinde olan spor tutkunu üniversite hazırlık öğrencileri tarafından tercih edilmelidir. YGS’ den yeterli puanın alınmasının dışında başvurulmak istenen üniversitenin de mülakatını geçmeyi gerektiren bu bölüm, beden eğitimi olarak öğrencilere sporun önemini anlatmak ve sporu öğrencilere sevdirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir.

Beden Eğitimi Öğretmeni nasıl olunur?

            Beden Eğitimi Öğretmenliği lisans kapsamında, fizyoloji, spor psikolojisi, spor biyolojisi, fonksiyonel anatomi vb. eğitim alan beden eğitimi öğretmenleri, mezun olduktan ve yeterli KPSS puanını tutturduktan sonra MEB’e bağlı okullarda ya da özel okullarda, öğrencileriyle edindikleri bilgileri paylaşabilmek ve öğrencilere sporu sevdirebilmek için Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev alabilirler.

Üniversite okuma aşamasında boy ve kilo uyumu kadar, çeviklik, spor kabiliyetleri ve hızda önemli olabilmekte ve genellikle mülakatlar, koşu vb. spor yöntemleriyle ölçülmektedir. Beden Eğitimi Öğretmenliği Mezunları, antrenör olarak da görev yapabilmekte ve üniversite, spor klubü vb. yerlerde de görev alabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)