Kapat

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Anasayfa
Öğretmen Maaşları Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları ne kadar?

Beden Eğitimi Öğretmeni

Beden eğitimi derslerinde doğru teknik ve eğitimin verilmesi için beden eğitimi öğretmenliği bölümünde gerekli olan eğitimler alınmalıdır. Eğitim süresi boyunca öğrencilere okullarda neler öğretecekleri ve doğru teknikler ile eğitim vermeleri için gerekli bilgiler verilir. Beden eğitimi derslerinde kişilere teknikler öğretilir. Sınava giren öğrencilerin bu bölümü okuması için gerekli taban puanı almaları gerekir.

Beden eğitimi öğretmenliği için sınavı geçen öğrencilere girecekleri okullarda mülakat yapılır. Bu şekilde mülakatı geçen öğrenciler okulları kabul edilerek eğitimlerine başlanır. Bu eğitimi veren pek çok farklı üniversite seçeneği bulunuyor. Kişilerin bunlardan puanı yettiklerine başvurmaları halinde mülakata çağrılarak bu şekilde eğitimlerine başlanır.

Beden eğitimi öğretmenliği belirlenen süre boyunca verilen eğitim ile tamamlanır. Eğitim süresi bitiminde öğrenciler beden eğitimi öğretmeni olarak okullarda eğitim vermeye başlarlar. Bunun için aldıkları eğitimler sonucunda öğrencilerin doğru şeyler öğrenmesini sağlarlar. Her okulda mutlaka beden eğitimi öğretmeni olması ve derslere girmesi gerekir. Bunun için ilkokul, ortaokul ve lisede beden eğitimi derslerine girecek öğretmenler olmalıdır.

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşları ne kadar?

2018 Maaşları

YIL
Der/Kad.
AGİ?
Net Maaş
2018 Temmuz 4/1 Evli-Eş Çalışıyor Güncelleniyor…
2018 Ocak 4/1 Evli-Eş Çalışıyor 3.200 TL

NOT: Ek ders ve diğer ödemeler dahil değildir. Evli, eş çalışıyor ve çocuksuz olarak hesaplanmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler Odası (Anlık)